Categories

NAUDINGA ŽINOTI

Natūralios medienos tvoros tvėrimas

Medinės tvoros yra labai populiarios tarp nuosavų namų savininkų. Tokių tvorų asortimentas ir įvairovė yra labai plati. Medinės tvoros pagrindinis pranašumas prieš kito tipo tvoras yra tas, kad jos spalvą galima keisti kas kelis metus, todėl tik panorėję, galėsite grožėtis savo tvoros pokyčiais. Vienos tvoros yra labiau patikimos drėgnoje aplinkoje, kitos - šiek tiek mažiau atsparios oro sąlygų poveikiui, tačiau tokių tvorų kainos yra ženkliai mažesnės.Kodėl verta rinktis medinę, o ne kito tipo tvorą?

Visi tvorų gamintojai gali atsakyti į šį klausimą skirtingai lygiai taip pat kaip ir vienodai. Tačiau dauguma jų sutiks, kad medis yra klasika, o klasika išlieka visą gyvenimą madinga. Medinės tvoros pagyvina tveriamą teritoriją, bei suteikia jai jaukumo, šiltumo ir natūralumo. Be to, mediena yra pigesnė nei kitos tvoros medžiagos, kaip pavyzdžiui metalas, skarda ar aliuminis.Kokią medieną rinktis tvoros tvėrimui?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kokį tvėrimo stilių žadate rinktis ir kaip žadate apdoroti savo medinę tvorą. Jei tversite tvorą su stulpais, kuriuos žadate dažyti, tada medienos rūšis neturi esminės reikšmės. Jei planuojate pasilikti natūralų medį arba jį tik lakuoti, tada kedras bus tinkamiausias medis tvėrimui.Kokie yra aptvėrimo būdai?

Medinės tvoros dažniausiai tveriamos dviem skirtingais būdais. Pirmas - vertikalus tvėrimas ant pritvirtintų medinių arba metalinių sijų. Antras - horizontalus tvėrimas ant subetonuotų stulpelių. Jei siekiate daugiau privatumo savo teritorijoje, rinkitės mažesnius tarpus tarp lentelių. Plačiau apie aptvėrimo būdus mielai pakonsultuos mūsų darbuotojai.Ar sunku sklypą apsitverti medine tvora savo jėgomis?

Medinės tvoros aptvėrimas nereikalauja itin plačių sugebėjimų, tačiau reikia turėti šio darbo žinių bei įgūdžių. Tveriant medinę tvorą svarbiausia yra išlaikyti vienodus atstumus, mokėti išsimatuoti bei apskaičiuoti tveriamos tvoros kvadratūrą, taip pat neperveržti tvoros lentelių, kad jos nesuskilinėtų bei nepalikti laisvumo, kad laikui bėgant tvora neiškryptų  arba nepradėtų klibėti. Jei nesate įsitikinęs, kad sugebėsite apsitverti tvorą pats, patartina kreiptis į šios srities profesionalus, kurie jau turi patirties tvoros tvėrimo darbuose.

 

Tvoros statymo taisyklės

Tvorų statymą reguliuoja statybos techninis reglamentas STR 1.01.07:2002, įsigaliojęs 2010 m. sausio 17 d.
Mieste statant tvorą iki 1,8m aukščio: neprivalomas projektas; nereikalingas statybos leidimas; neprivaloma skirti (pasamdyti) statybos vadovą; neprivaloma statybos techninė priežiūra; nereikalingas statybos leidimas tvorą griauti; neprivaloma atlikti kadastrinius matavimus, pripažinti ją tinkama naudoti ir registruoti Nekilnojamojo turto registre. 
Statant tvorą nuo 1,8 iki 2 m aukščio: rengiamas supaprastintas tvoros projektas, kurį patikrina savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas, įgaliotas nustatyti tvoros architektūros ir statybos sklypo tvarkymo urbanistinius reikalavimus; nereikalingas statybos leidimas (vietoj jo reikia raštiško valstybės tarnautojo pritarimo); neprivaloma tvoros projekto vykdymo priežiūra; neprivaloma tvoros statybos techninė priežiūra; nereikalingas statybos leidimas tvorą griauti.
    Bet kokia tvora ant sklypo ribos gali būti statoma tik turint rašytinį gretimo sklypo savininko sutikimą. Be gretimo sklypo savininko sutikimo prie sklypo ribos (tvoros konstrukcijoms neperžengiant sklypo ribos) galima statyti: statytojo sklypo šiaurinėje pusėje (tarp (>) 315° ir (<) 45°) - ažūrinę tvorą, kurios kiaurymių plotas didesnis už 50 proc. bendro tvoros ploto (įskaitant ir stulpų bei tvoros cokolinės dalies, metančios šešėlį į gretimą sklypą, plotą); statytojo sklypo rytinėje (tarp 45° ir 135°) ir vakarinėje (tarp 225°  ir 315° ) pusėse - ažūrinę tvorą, kurios kiaurymių plotas didesnis už 25 proc. bendro tvoros ploto; statytojo sklypo pietinėje pusėje (tarp (>) 135° ir (<) 225°) - tvoros tipas nereglamentuojamas.
   Statant tvoras tarp sklypų, kurių paviršius turi skersinį (tvoros atžvilgiu) nuolydį, tvoros aukštis (įskaičiuojant į jį cokolį - atraminės sienutės viršutinę dalį) skaičiuojamas (matuojamas) nuo aukštesniojo žemės paviršiaus. Tvoros su cokoliais neturi kliudyti paviršiniam vandeniui nutekėti nuo gretimo sklypo; kai yra toks pavojus, statytojas privalo, susitaręs su gretimo sklypo savininku, įrengti paviršinio vandens nutekėjimo sistemą (į lietaus nuotakyną, griovį, drenažą) ar rasti abiem savininkams priimtiną sprendimą, gavęs gretimo sklypo savininko sutikimą raštu.
    Jums gali būti reikalinga ir specialisto konsultacija, svarbu pasitarti ir su kaimynais, net jeigu jūsų planuojama tvora nepažeis teisės aktų reikalavimų.
 
 
 
skaiciuokle